top of page
Kot Brytyjski


jest kotem inteligentnym, o silnym charakterze i umiarkowanym temperamencie. Czasem bywa natrętny, jednak zazwyczaj kty te zachowują pewien dystans i powściągliwość w kontaktach z domownikami.  Z jednej strony potrzebuje bliskości człowieka, z drugiej zaś - żyje nieco z boku. Zwykle wybiera jedną osobę, który obdarza szczególnymi względami. Wówczas przychodzi i się ociera i upomina o względy człowieka, nie lubi być natomiast noszony na rękach. Jest to kot przyjacielski, spokojny i cierpliwy. Prawidłowo socjalizowany nie jest agresywny, dlatego nadaje się na towarzysza dla starszych dzieci. Wesoły, chętnie się bawi, potrafi sam znaleźć sobie rozrywkę. W młodości dosyć żwawy i ruchliwy, z wiekiem staje się bardziej stateczny i zaczyna przypominać Garfielda, który lubi spać i jeść.

Charaktery małe brytusie dziedziczą po rodzicach i nie zdarzyło się nigdy w naszej hodowli, aby po parze cudownych rodziców, maluch był nietykalski , źle reagujący na ludzi. 

Koty brytyjskie od dnia narodzin potrzebują dużo uwagi ze strony hodowcy i domowników. Jeśli nie otrzymają tego w wystarczającej ilości, to nawet po najcudniejszych rodzicach, maluchy nie będą proludzkie. Same geny nie wykonają za hodowcę pracy hodowlanej. 

Zapraszam do kontaktu i do rozmowy :)

Pearl Merlinowo_PL
Hilaria
  • facebook-square
bottom of page